Abstract Submission

Speakers at the moment

  • Abha Kumari (India)
  • Agustin del Cañizo (Spain)
  • Akeem Lasisi (Nigeria)
  • Alejandro Espinoza Rey (Mexico)
  • Alejo Linares Casas (Argentina)
  • Alejo Suarez (Uruguay)
  • Alexander Saenz (Argentina)
  • Alfarghal Mohamad (Saudi Arabia)
  • Ali Mahrous (Egypt)
  • Alimohamad Asghari (Iran)
  • Ana Elisa Falistocco (Argentina)
  • Angel Ramos Macias (Spain)
  • Arthur Menino Castilho (Brazil)
  • Bahmad Fayez Jr (Brazil)
  • Carlos Stott Caro (Chile)
  • Catalina Hoegerle (Germany)
  • Cesar Toro Auspont (Chile)
  • Chris Raine (England)
  • Cristina Onuki (Brazil)
  • Daniel de la Torre Diamante (Argentina)
  • Daniel Orfila (Argentina)
  • Daniel Perez Gramajo (Argentina)
  • Daniela Calil (Brazil)
  • Diego Marcomini (Argentina)
  • Edson Ibrahim Mitre (Brazil)
  • Eduardo Hocsman (Argentina)
  • Erika Celis Aguilar (Mexico)
  • Esteban Bercellini (Argentina)
  • Ezequiel Campo (Argentina)
  • Federico Di Lella (Argentina)
  • Federico Gonzalez Eslait (Colombia)
  • Felicitos Santos Garza (Mexico)
  • Felipe Felix (Brazil)
  • Guadalupe Montes (Mexico)
  • Guillermo Stipech (Argentina)
  • Gunesh Rajan (Switzerland)
  • Hector Lopez Nava (Mexico)
  • Henry Martinez (Colombia)
  • Ing Ping Tang (Malaysia)
  • James Loock (Southafrica)
  • Javier Gavilan (Spain)
  • Joachim Muller (Germany)
  • John Greinwald (USA)
  • John Martin Hempel (Germany)
  • Jose Alberto Prieto (Colombia)
  • Jose Manuel Colmenarez (Venezuela)
  • Juan Antonio Chiossone Lares (Venezuela)
  • Juan Manuel Garcia Gomez (Colombia)
  • Khassan Diab (Russia)
  • Leonardo Ordoñez (Colombia)
  • Leticia Schmidt Rosito (Brazil)
  • Levent Sennaroglu (Turkey)
  • Lilian Flores (Mexico)
  • Lina Rubio (Mexico)
  • Lindokhule Andile Sibiya (South Africa)
  • Luis Lassaletta (Spain)
  • Mahmod Mandour (Egypt)
  • Mahmut Tayyar Kalcioglu (Turkey)
  • Marilia Botelho (Brazil)
  • Martin Patscheider (Italy)
  • Mauricio Noschang (Brazil)
  • Maximo Zernotti (Argentina)
  • Michael Tong (Hong Kong)
  • Miguel Hyppolito (Brazil)
  • Miguel Salazar Legua (Peru)
  • Miryam Calvino (Spain)
  • Mohan Kameswaran (India)
  • Mondy Hammad (United Arab Emirates)
  • Muaaz Tarabichi (United Arab Emirates)
  • Noor Dina Hashim (Malaysia)
  • Norma Pallares (Argentina)
  • Paola Neumann (Chile)
  • Patrick D´Haese (Belgium)
  • Paula Ontivero (Argentina)
  • Prepageran Narayanan (Malaysia)
  • Rafael Jaramillos (Colombia)
  • Ranjith Rajeswaran (India)
  • Rashad Ghonim (Egypt)
  • Ricardo Alarcon (Chile)
  • Robinson Koji (Brazil)
  • Rogerio Hammerschmidt (Brazil)
  • Rohit Mehrotra (India)
  • Rudolf Hagen (Germany)
  • Saad Elzayat (Egypt)
  • Sady Selaimen (Brazil)
  • Sakeel Saeed (England)
  • Santiago Arauz (Argentina)
  • Santiago Monsalve (Argentina)
  • Santiago Santacruz (Spain)
  • Sebastian Picciafuoco (Argentina)
  • Sin-Ichi Usami (Japan)
  • Sunil Narayan Dutt (India)
  • Sumit Agrawal (Canada)
  • Susan Waltzman (USA)
  • Thomas Lenarz (Germany)
  • Tomas Labatut (Chile)
  • Valeria Oranguyen (Brazil)
  • Vanessa Mazanek (Brazil)
  • Veronica del Vecchio (Argentina)
  • Vladimir Kusovkov (Russia)
  • Wolf Dieter Baumgartner (Austria)